niedziela, 23 stycznia 2011

Tabletki Odchudzające - MIT Odchudzania ???

Na naszym rynku mamy do wyboru masę tabletek na odchudzanie - część z nich dostępnych jest bez recepty, jednak zadajmy sobie pytanie: Czy potrzebuję takich tabletek by wspomóc moje odchudzanie???
Spróbujmy znaleźć sobie odpowiedź.
Jeśli już zdecydujemy się na wsparcie w postaci tabletek, sprawdźmy dokładnie co jest napisane na ich opakowaniu, zapoznajmy się z ich składem. Oczywiście Ci bardziej dociekli skonsultują swój wybór z farmaceutą bądź lekarzem czy też swoim dietetykiem i to jest naprawdę dobre wyjście. Gdy jednak nie znajdziemy na opakowaniu tabletek ich składu, lepiej odstawmy je na miejsce, gdyż możemy bardzo poważnie zaszkodzić swojemu zdrowiu.
Przyjrzyjmy się bliżej tabletkom ziołowym. Tak naprawdę to nie udało mi się znaleźć oceny wpływu większości ziół na odchudzanie pod względem medycznym, gdyż niewiele badań przeprowadzono na ten temat. Wiem na pewno, że reguły stosowania ziół w tabletkach odchudzających nie są tak restrykcyjne jak w przypadku leków. Jednakże tabletki takie mogą zawierać zupełnie inne składniki niż te wypisane na opakowaniu.
Oto spis składników, które powinny zawierać wybrane przez na tabletki:
* CLA - sprzężony kwas linolowy - są dowody na to, że ten kwas może zmniejszyć ilość tłuszczu w organiźmie, jednak nie wydaje się aby zmniejszał ogólną wagę - może powodować przyrost masy mięśniowej kosztem tkanki tłuszczowej. Ten produkt może nie być bezpieczny dla ludzi z cukrzycą. Przykładem produktu może być BIO CLA Z ZIELONĄ HERBATĄ.
* Wapno z witaminą D - badania pokazały, że ludzie którzy przyjmują małą ilość wapnia mają większą tendencję do tycia. Jednakże nie ma żadnych gwarancji, że branie wapnia z witaminą D jako suplement diety zamiast wprowadzenia wapnia do diety da zamierzane efekty. Branie preparatów z wapnem i witaminą D jest jednak bezpieczne dla większości ludzi.
* Diacyloglicerole - ten suplement diety jest bezpieczny dla większości ludzi i może być efektywny zastępując tłuszcz spożywany w pokarmach.
* Olej rybi - są dowody na to, że olej rybi może pomóc w odchudzaniu. Jednak jeśli bierzesz inne leki jak rozcieńczacze krwi, czy jesteś uczulona na owoce morza lub masz cukrzycę to lepiej będzie to skonsultować z lekarzem.
Jeśli weźmiemy pod uwagę tylko i wyłącznie tabletki przy odchudzaniu to możemy się bardzo rozczarować. Na pewno nie pomogą nam schudnąć bez wprowadzenia zmian w naszym odżywianiu i wykonywania ćwiczeń. Jako dodatek w odchudzaniu mają szansę się sprawdzić, ale nie oczekujmy od tabletek, że bez żadnego wysiłku osiągniemy pożądany rezultat.
Owszem, niektóre z nich mogą pomóc w procesie odchudzania (obniżenie łaknienia, uregulowanie procesu przemiany materii), jednak samo ich stosowanie na pewno nie sprawi, że w ciągu miesiąca czy dwóch staniemy się smukli i piękni niczym modelki z pierwszych stron gazet.
WYBIERZ DOBRZE !!!

3 komentarze:

  1. Rzeczywiście, nie ma co się łudzić, że same tabletki sprawią, iż uda się komuś magicznie schudnąć. Tabletki jedynie mogą je wspomóc. Dlatego warto stosować zbilansowaną dietę i zadbać o wysiłek fizyczny i jedynie wspomagać się preparatami odchudzającymi - wtedy faktycznie przyniesie to efektywny skutek.

    OdpowiedzUsuń
  2. Wydaje się oczywiste, że same suplementy nie pomogą zrzucić wagi, ale niestety wiele dziewczyn wciąż tak myśli. Ja jestem bardzo aktywną fizycznie osobą, ale przez moje uwarunkowania genetyczne mam problemy z nadliczbowymi kimogramami. Dlatego co jakiś czas kupuje sobie ten suplement schudnijzslimette.pl . Razem z dieta i ćwiczeniami daje naprawdę fajne efekty.

    OdpowiedzUsuń
  3. Może i suplementy pomagają stracić wagę, ale tylko na krótki okres czasu. Trzeba dużo ćwiczyć i odpowiednio się odżywiać :) Bez tego nie będzie żadnych efektów

    OdpowiedzUsuń

Witam serdecznie !!! Jeśli uważasz inaczej wyraź to w swoim komentarzu !!! Wszelkie sugestie bardzo mile widziane !!!
Pozdrawiam