środa, 12 stycznia 2011

Dylematy związane z odchudzaniem

... Jestem zdecydowana - CHCĘ SCHUDNĄĆ !!! Jednak od czego mam zacząc ??? Jak się odchudzac??? Jaką dietę wybrac??? Pierwsza, lepsza odpowiedź będzie brzmiała: "Ograniczyc spożywanie posiłków oraz zacząc się ruszac". Wydaje się jednak, że nie do końca jest to takie proste ... By schudnąc należy zaangażowac w to nie tylko ciało, ale też umysł. Na pewno należy zapoznac się z zasadami zdrowego odżywiania, poznac wartośc kaloryczną posiłków, znac częstotliwośc ich spożywania, wiedziec jak prawidłowo łączyc ze sobą składniki pokarmowe oraz zapoznac się z dostępnymi na rynku dietami no i oczywiście wybrac odpowiednią dla siebie.
Wiedzana temat aktywności fizcznej także wydaje się byc niezbędna. Tylko próbując dowiemy się co nam najbardziej odpowiada. Częstotliwośc uprawiania sportu również jest niezbędna - tylko wtedy aktywnośc fizyczna przyniesie spodziewane efekty. Przyda się również podział cwiczeń na poszczególne partie mięśni.
Jeśli dodamy jeszcze do tego zestawu desperacką mobilizację, wytrwałośc i upór - na pewno osiągniemy założony rezultat. Bądźmy twarde - nie dajmy się, postanówmy sobie, że nic nas nie złamie !!! W końcu to umysł nami kieruje a nie żołądek - prawda ??? Jeśli doprawdy uda nam się to zrozumiec, jeśli to wszystko do nas dotrze to już pół sukcesu !!!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Witam serdecznie !!! Jeśli uważasz inaczej wyraź to w swoim komentarzu !!! Wszelkie sugestie bardzo mile widziane !!!
Pozdrawiam