wtorek, 18 stycznia 2011

Czy Suplementy Witaminowe Wspomagają ODCHUDZANIE???

Co do witamin to wszystkie doskonale wiemy, że najlepiej dostarczać je pod naturalną postacią w naszym codziennym, bogato urozmaiconym pokarmie. Będąc na diecie odchudzającej jesteśmy osłabione, gdyż gwałtownie odcinamy nasz organizm od dotychczasowego pożywienia. Jest to swoisty szok dla naszego organizmu - zabieramy mu to, do czego jest od dawna przyzwyczajony. W takiej sytuacji jak najbardziej możemy uzupełnic naszą dietę w suplementy witaminowe jak również w składniki mineralne.
Szczególnie cenną dla nas w tym okresie jest witamina A - super wpływa na nawilżenie skóry i wzrok - oraz witaminy z grupy B - witamina B1 oraz B2, gdyż biorą bardzo duży udział w spalaniu węglowodanów. Ponadto niezbędna jest też witamina B6, która odgrywa szczególną rolę w tworzeni czerwonych krwinek. Podobnie działają witaminy B12 i B7, które wspomagają przetwarzanie kwasów tłuszczowych. Przyda się również kwas foliowy, witamina C oraz D i E.
Z minerałami jest podobnie, chociaż w niektórych przypadkach odchudzania ich obecność musi miec miejsce. Najważniejsze z minerałów są wapń i magnez, gdyż odgrywają znaczną rolę w funkcjonowaniu naszych mięśni. Oprócz wapnia i magnezu, korzystne jest spożywanie chromu, który jest odpowiedzialny za metabolizm cukrów czyli potocznie zwaną przemianę materii oraz żelazo, które pełni niezrównaną rolę w transporcie tlenu przez czerwone krwinki.
Poza tymi minerałami, dobrze jest również przyjmować potas, który pozytywie wpływa na nasze mięśnie.
Do listy można byłoby dorzucić jeszcze wiele innych witamin czy ważnych minerałów, jednak powyższe substancje przydadzą się osobom aktywnie uprawiającym sport czy intensywnie odchudzającym się.
Należy jednak pamiętać że większość witamin i minerałów musimy dostarczyć naszemu organizmowi w swoim pożywieniu. Nie zaszkodzi przyjmować gotowe suplementy diety, których skład stworzony jest pod kątem osób odchudzających się. W aptekach znajdziemy kombinacje różnych składników polecanych szczególnie kobietom - zwłaszcza z magnezem, potasem czy cynkiem, wapniem. Warto się w nie zaopatrzyc !

2 komentarze:

  1. Bardzo przydatne informacje - jestem zachwycona mnóstwem przydatnych dla mnie linków. Typy sylwetek czy typy urody - REWELACJA !!! Trzymam kciuki za rozkręcenie bloga !!! Pozdrawiam serdecznie i będę na pewno tu zaglądać codziennie !!!

    OdpowiedzUsuń
  2. Dziękuję bardzo za miłe słowa :) Będzie mi niezmiernie miło, jeśli Pani jeszcze tutaj zajrzy!
    Pozdrawiam MaGdA

    OdpowiedzUsuń

Witam serdecznie !!! Jeśli uważasz inaczej wyraź to w swoim komentarzu !!! Wszelkie sugestie bardzo mile widziane !!!
Pozdrawiam