piątek, 21 stycznia 2011

Oczyszczaj Organizm Z Toksyn - PIJ WODĘ !!!


Czy wiesz jak dużo wody powinnaś wypić w ciągu dnia? Większość ludzi nie ma pojęcia na ten temat i nie pije jej wystarczająco dużo. Gdyby nie woda nasz organizm opanowałyby toksyny lub inne efekty uboczne metabolizmu. Woda w naszym organizmie to podstawa - jest w 75 % składnikiem mięśni oraz w 90 % krwi.
Bez niej wytrzymalibyśmy maksymalnie 3 dni i nic dziwnego skoro stanowi ona aż 60 % całkowitej masy naszego ciała. Odchudzając się, w pierwszych dniach możemy zauważyć spadek naszej wagi o kilka kilogramów, nie jest to wbrew powszechnie uznanym opiniom spalony tłuszcz lecz właśnie woda. Nasz organizm bez wody nie jest w stanie przeprowadzić żadnych procesów, od których zależy nasze życie.
Podczas utraty kilogramów pozbywamy się wielu szkodliwych substancji i toksyn. Wszystkie te "brudy" muszą być przefiltrowane przez nerki i wydalone z organizmu i dzieje się tak tylko i wyłącznie dzięki wodzie. Jeśli nie dostarczymy dostatecznej ilości wody toksyny te zostaną w naszym organizmie i go zatrują.
Wobec tego, jeśli wydaje nam się, że możemy przebrnąć bezpiecznie dla naszego zdrowia przez dietę bez picia minimum litra więcej niż normalnie jakichkolwiek płynów nie jesteśmy w stanie czerpać przyjemności z odchudzania. Nasze samopoczucie nie będzie dobre - będzie nam słabo, dopadną nas męczące migreny, a długotrwały brak dostatecznej ilości wody może też poważnie zaszkodzić naszym nerkom, co w momencie całkowitego zatrucia ustroju może doprowadzić do śmierci !!! 
Obecnie na naszym polskim rynku jest niesamowicie duża ilość dostępnych wód mineralnych, jednak tę dobrą dla siebie należy wybrać na podstawie jej składu chemicznego. Nie wskazane dla nas są te, które zawierają sód i chlorek, ponieważ zestawienie tych 2 składników doprowadzi do wytworzenia soli (NaCl), której jak wiemy powinnyśmy unikać w procesie odchudzania.Sól wiąże spore ilości wody w organizmie, co oczywiście nieuchronnie odbije się na naszej sylwetce.Nieobojętny wydaje się też wybór innych napojów i płynów podczas odchudzania. Idealne oprócz wody będą wszelkie herbatki ziołowe - oczywiście niesłodzone - wywary warzywne, naturalne soki owocowe oraz chude mleko. Reszta napojów takich jak: gęste soki warzywno-owocowe, napoje gazowane z dużą zawartością cukru czy tłuste mleko lub zupełna bomba w postaci alkoholu nie tylko jest bardzo kaloryczna, ale także często nie wydalana tylko i wyłącznie drogą moczową.
Wniosek - jeśli najdzie Cię ochota na wypicie czegoś słodzonego czy gazowanego, pomyśl wtedy o wypiciu wody lub herbaty ziołowej. Na pewno skuteczniej oczyści Twój organizm i bardziej ugasi pragnienie :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Witam serdecznie !!! Jeśli uważasz inaczej wyraź to w swoim komentarzu !!! Wszelkie sugestie bardzo mile widziane !!!
Pozdrawiam