piątek, 14 stycznia 2011

Dziennik Odchudzania - Najwierniejszy przyjaciel Dietkowiczki


Proces odchudzania jest niezwykle złożony, dlatego też ciężko wytrwać jest w narzuconej sobie diecie. By móc kontrolować swoje poczynania w diecie, warto założyć swój dziennik, który jest niezwykle skutecznym narzędziem motywującym.  Poza tym prowadząc zapiski, poczujesz się jakbyś pisała list do swojego najlepszego przyjaciela czy przyjaciółki. Będzie to też dla Ciebie dodatkowe zajęcie, dzięki któremu szybko zapomnisz o głodzie czy jedzeniu.
W dzienniku tym dokumentujesz (dla samej siebie) wszystkie swoje kroki związane z dietą. W późniejszym czasie będziesz mogła zajrzeć do poszczególnych etapów odchudzania i wrócić do tego, co przyniosło Ci najlepsze efekty oraz zweryfikować popełnione wówczas przez siebie błędy. Szybko przekonasz się, jakie są Twoje słabe punkty oraz odnajdziesz te momenty życia, w których traciłaś motywację czy traciłaś nadzieję. W dalszym etapie odchudzania będzie Ci łatwiej je pokonać.  
Dziennik zwiększy Twoje zaangażowanie oraz podniesie motywację do dalszego odchudzania. Łatwiej dostrzec efekty czy popełnione błędy, jeśli wszystkie Twoje działania są udokumentowane na papierze.
Pierwsze Kroki 

Udostępniam Ci gotowy dziennik odchudzania, dzięki któremu, masz ułatwione zadanie. Użyj tylko segregatora A5 lub nieco większego by móc przechowywać swoje zapiski.
Najistotniejsze punkty Twojego dzienniczka
Cel, który chcesz osiągnąć
Na pierwszej stronie swojego dzienniczka, zapisz drukowanymi literami cel, jaki chcesz osiągnąć. Możesz też napisać go na każdej stronie swojego dziennika, by ciągle przypominał Ci, że do realizacji tego celu już niedaleko. W zapiskach znajdą się również wszystkie powody, dla których chcesz schudnąć i mieć zdrową wysportowaną sylwetkę.
Posiłki, przekąski i wypite napoje

Każdego dnia skrupulatnie notuj, co zjadłaś na śniadanie, obiad i kolację oraz zapisuj wszystkie zjedzone przekąski i wypite napoje. Ważne jest, byś wpisała godziny nie tylko głównych posiłków, ale również wszystkich przegryzek i przekąsek. Możesz wpisać sobie obok kaloryczność posiłku (jeśli ją znasz) lub przeliczyć wartość energetyczną z pomocą liczników kalorii prezentowanych na moim blogu.
Ćwiczenia fizyczne

Notuj każdego dnia o wykonanych przez siebie czynnościach, ćwiczeniach. Pisz jakie samopoczucie towarzyszyło wykonywaniu tych czynności. Jeśli byłaś na dyskotece, czy spacerze również to zapisz. Notatki te pozwolą Ci na ocenę skuteczności poszczególnych form Twojej aktywności fizycznej.
Ilość snu


Zapisuj koniecznie godziny porannego wstawania oraz godziny ułożenia się do snu. Jeśli w ciągu dnia zdarzy Ci drzemka ;) również to zapisz.
Pomiary
Możesz również notować w określonych, stałych odstępach czasu swoją wagę i wymiary, np co tydzień lub co dwa tygodnie. Możesz podawać parametry swojej sylwetki w centymetrach lub kilogramach. 
Wyznania, Plany, Przemyślenia

To wszystko również zapisuj w swoim dzienniku odchudzania. Plany dotyczące Twojej sylwetki oraz przemyślenia na jej temat, a także cały proces odchudzania. Może przy okazji przyrządzani posiłków wymyślisz jakąś super potrawę dietetyczną? Wszystkie chwyty dozwolone.
Twój dziennik - Twój pamiętnik

Zapisuj w nim wszystko - swoje uczucia, rozterki, radości, problemy związane z trudami dnia codziennego, a nie tylko związane z odchudzaniem.
 Zobacz, jak te nastroje wpływają na Twoją sylwetkę, na Twoją determinację i siłę. Szukaj nowych rozwiązań! Zapisuj wszystkie złote myśli, które przyjdą Ci do głowy, które usłyszysz lub przeczytasz!  Mogą Ci dać wiele do myślenia ....1 komentarz:

  1. Super pomysł z tym dziennikiem. Zaraz założę i będę sobie pisać.
    http://blogowe-odchudzanie.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń

Witam serdecznie !!! Jeśli uważasz inaczej wyraź to w swoim komentarzu !!! Wszelkie sugestie bardzo mile widziane !!!
Pozdrawiam