wtorek, 31 maja 2011

Mój Facet na Diecie :) Realne ???

Każda z nas pragnie wymarzonego przez siebie ideału mężczyzny, o nieskazitelnej aparycji, zadbanego, pachnącego, a także zdrowego, wysportowanego i w miarę szczupłego. Może przyjrzyjmy się diecie naszego mężczyzny z bliska.

Gdy mężczyzna twierdzi, że dobrze się czuje ze swoim brzuszkiem, piersiami i „drugą brodą”, warto zastanowić się nad jego zdrowiem i warto zrobić to jak najszybciej. Obciążone plecy, kolana, osłabione serce, a także wiele innych dolegliwości -  to wszystko tak naprawdę da o sobie znać za parę lat, jednak wtedy może być już za późno by myśleć o szczupłej sylwetce.  Przy nadwadze i otyłości, najbardziej cierpi układ ruchu (bóle, zwyrodnienia), serce i naczynia krwionośne (nadciśnienie tętnicze, arytmie, zawał serca, udar mózgu). Niewiele dzieli też od zaburzeń gospodarki lipidowej (wzrost poziomu cholesterolu) i węglowodanowej (niewłaściwa tolerancja glukozy i cukrzyca).
Mężczyzna musi mieć wsparcie, dlatego warto razem z nim podjąć wszelkie działania zmierzające do obniżenia jego masy ciała. Można ustalić wspólne menu, oczywiście bez pominięcia mięsa, którego Panowie są wielbicielami. Wolny czas miło jest spędzić we dwoje, uprawiając jakiś sport, np. jogging, pływanie, gimnastyka, siłownia lub spacer.


Panowie z uwagi na bardziej rozwiniętą tkankę mięśniową, szybciej palą kalorie. Czyli logicznie myśląc, jeżeli odpowiednio zmodyfikuje się ich styl życia, efekty będą szybciej widoczne. Zmiany te należy wprowadzać stopniowo. Być może, dzięki subtelnym podchodom, partner nie zauważy nagłych zmian i nie zarzuci nam, że żywimy go „jak królika”. Raz na jakiś czas można mu zafundować schabowego, golonkę, czy piwo. Jednak nie w masowych ilościach. Takie działanie pozwoli na zaspokojenie apetytu na wybrane danie mężczyzny.


Oto kilka prostych wskazówek, które pomogą naszemu partnerowi pozbyć się zbędnego ciałka:
  1. Codziennie ograniczaj objętościowo posiłek: mniej ziemniaków o łyżkę, o 1/3 mniejszy kotlet, nieznacznie więcej surówki. Między posiłkami podaj swojemu kochanemu szklankę wody, świeżego soku, pomarańczę lub jabłko.
  2. Zredukuj białe pieczywo w codziennym jadłospisie. Zainwestuj w pełnoziarniste. Oczywiście na początku nie do każdego posiłku podawaj ciemne pieczywo. Pozostaw jakiś ślad białego chleba.
  3. Ogranicz tłuste mięsa i wędliny. Wieprzowinę zamień na drób i ryby. Od czasu do czasu zaserwuj cielęcinę. Staraj się piec mięso w rękawie, smażyć na patelni bez tłuszczu lub na oleju (rzepakowy, palmowy). Przekonaj go do potraw gotowanych na parze. Z wędlin staraj się wybierać te drobiowe, z jak najmniejszą ilością tłuszczu. Pamiętaj też, aby w miarę możliwości, z drobiu usuwać skórę przed konsumpcją.
  4. Zaproponuj swojemu partnerowi, by na jakiś czas ograniczył picie alkoholu. Wygląda niepozornie, ale jest bardzo kaloryczny. Nie podawaj też słodyczy i soków z kartonu. Lepsza dla niego będzie woda mineralna i herbaty.
  5. Aby wzmocnić smak i aromat potraw, zastosuj przyjemnie pachnące ziołowe przyprawy, które też przyspieszają spalanie kalorii – tymianek, majeranek, bazylia, oregano, pieprz, chilli, gałka muszkatołowa, cynamon, imbir, czarny sezam.
  6. Makarony, ryż i kasze gotuj al dente. Mają wtedy mniej kalorii i są lepiej trawione. Nieoczyszczony ryż i kasze są zdrowsze od białych. Podobnie jak makaron bezjajeczny, z mąki razowej lub pszenicy durum.
  7. Przekonaj swojego mężczyznę, że aby zabić głód, cale nie potrzeba najeść się tak, że aż brzuch pęka. Naucz go jeść jogurty, serki homogenizowane, wielowarzywne, kolorowe sałatki i owoce.
  8. Poświęcajcie sobie jak najwięcej czasu, ale nie w biernym odpoczynku. Chodźcie często na spacery, wspólnie sprzątajcie i wykonujcie drobne remonty. Dwa, trzy razy w tygodniu idźcie na basen lub na siłownię. Przed snem też nie leniuchujcie. Wprowadźcie do sypialni trochę więcej „ruchu”.
  9. Przyjrzyj się odpoczynkowi mężczyzny... Być może jest on niewyspany i przemęczony. Spróbuj zidentyfikować przyczynę. Jeżeli Twój partner chrapie, bardzo możliwe że nie wysypia się należycie (z powodu krótkotrwałych bezdechów) i stąd też mogą być problemy z nadwagą. Podobnie jest z nieodreagowanym stresem.
  10. Gdy odchudzacie się razem – twórzcie zespół i pozwólcie sobie na małą-zdrową rywalizację. Okazujcie sobie wzajemne wsparcie i motywujcie. Obserwujcie siebie nawzajem i nie szczędźcie komplementów...

Odchudzanie mężczyzny a odchudzanie kobiety

Zasadniczo diety dla mężczyzn są o wiele mniej restrykcyjne niż diety dla kobiet. Osoby, które spróbowały kiedyś diety dla par, miały okazję przekonać się o niesprawiedliwości natury: mężczyźni generalnie chudną szybciej i łatwiej niż kobiety. Głównym problemem mężczyzn jest otyłość brzuszna. Jednak wbrew pozorom duży brzuch można zrzucić stosunkowo łatwo. Wystarczy ograniczyć tłuszcze i węglowodany i najważniejsze - wykonywać specjalne ćwiczenia na brzuch. Oto krótki filmik instruktażowy, na kilka fajnych ćwiczeń w parach:

Nasz brzuch składa się z wielu mięśni. W zaprezentowanym ćwiczeniu proponujemy wzmocnienie mięśni prostych brzucha. Jest to bardzo ważny element w naszym organizmie. Odpowiada on między innymi za prawidłowe zginanie się naszego tułowia. Dba również o to, by klatka piersiowa była skierowana do miednicy i w ten sposób współpracowała z mięśniem wydechowym Dodatkowo wzmacnia naszą tłocznię brzuszna i obniża żebra. Dodatkowo przy tym ćwiczeniu pracuje także mięsień trójgłowy ramienia i najszerszy grzbietu. Ten pierwszy jest silnym prostownikiem stawu łokciowego, prostuje go i przywodzi ramię. Drugi natomiast przywodzi ramię do tyłu, wspomaga jego rotację do wewnątrz. Doprowadza również do prawidłowego położenia żebra. Potocznie mówi się o nim jako o mięśniu kaszlu, gdyż pełni funkcję mięśnia wydechowego.


Dla prawidłowego wykonania tego ćwiczenia na mięśnie brzucha potrzebujemy piłki lekarskiej oraz fitness. Wzmacnia ono nie tylko mięśnie proste brzucha, ale również pracuje nad naszą koordynacją. Rozpoczynamy od pozycji wyjściowej. Siadamy na zewnętrznej stronie piłki fitness, tak by jedynie pośladki były o nią oparte. Nogi zgięte w kolanach. Stopy są równolegle. W pozycji siedzącej trzymamy plecy proste, poprzez napięte mięśnie grzbietu. Łopatki ściągnięte. Gdy zajmiemy już postawę wyjściową prosimy partnera by podawał nam piłkę. Powinna ona być nam rzucana nad głowę, tak by osoba ćwicząca była w stanie złapać ją na wyprostowanych rękach i płynnie, trzymając ją oburącz położyła się całymi plecami na piłce. Proszę nie bać się tego ruchu. piłka powinna nas pociągnąć tak, by również łopatki i głowa oparły się o piłkę fitness. Następnie unosimy tułów ponownie do pozycji wyjściowej. Piłkę lekarską odrzucamy partnerowi w momencie siadania i od razu pilnujemy naszych pleców, by również wróciły do pozycji prostej. W czasie wykonywania całego ruchu możemy delikatnie przesuwać się na piłce fitness, ale cały czas nogi powinny zostać zgięte w kolanach i oparte cały stopami o podłogę.
A zatem kobietki - Do DZIEŁA !!!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Witam serdecznie !!! Jeśli uważasz inaczej wyraź to w swoim komentarzu !!! Wszelkie sugestie bardzo mile widziane !!!
Pozdrawiam